Zpět Lidové noviny Pátek, 21. února 2020
Hledat Rubriky 21. 2.

Lidové noviny

Pátek, 21. února 2020
Close
Inzerce
21. 2. 14:42 PETRÁČEK: Proč se český skauting nepojí se zneužíváním dětí
Lidové noviny
I dnes se často připomíná cejch nesvobody, který si neseme z komunismu. Občas dokonce i Mojžíš, který vedl lid Izraele čtyřicet let pouští, aby vymřeli ti poznamenaní otroctvím v Egyptě. Ale cejch nesvobody má také odvrácenou stranu – řekněme odolnost vůči trendům, jež vypadají na první pohled nevyhnutelně či pokrokově.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 27,54 -0,051%
USD 25,54 +1,061%
CHF 26,11 -0,011%
21. 2. 11:10 ZVĚŘINA: Česko je země malověrných. Ochrana práv nezávisí na jediném člověku
Lidové noviny
Stanislavu Křečkovi musela ve čtvrtek při vstupu do úřadu jako nastupujícímu ombudsmanovi asistovat policie. Křečkovi odpůrci vedení politikem, aktivistou a novinářem v jedné osobě Jakubem Patočkou mu v tom chtěli zabránit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 5:00 PETRÁČEK: Proč má smysl trénovat stav ohrožení státu. Signál dal Benešov
Lidové noviny
Jistá generace má ještě zakódováno, že slyší-li výraz vojenské cvičení, chce si odplivnout. A slyší-li výraz stav ohrožení státu, vybaví si komunistickou paranoii namířenou k ovládání vlastních občanů. Ale zároveň už alespoň tuší, že hybridní hrozby jsou něčím skutečným. A nemusí se spojovat jen s Putinovým Ruskem a anexí Krymu pomocí „zelených mužíků“. O reálném charakteru hrozeb, u nichž je těžké, až nemožné zjistit původce, přesvědčil kybernetický útok na nemocnici v Benešově před dvěma měsíci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 2. 0:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Ombudsman
Lidové noviny
Nedlouho poté, co byl do funkce ombudsmana zvolen Stanislav Křeček, poznamenal k tomu jeden ze známých komentátorů mimo jiné toto: „Anna Šabatová… Petr Uhl… disidenti… to už je pryč.“ Poděsilo mě to snad ještě víc než samotná volba. Ten člověk, kterého si vážím a jehož názory respektuji, byť s ním občas v tom či onom nesouhlasím, tedy pokládá úsilí o dodržování lidských práv za něco, z čeho už naše společnost „vyrostla“, co má za sebou?
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 6. dubna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat