Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 8. dubna 2021
Hledat Rubriky 8. 4.

Lidové noviny

Čtvrtek, 8. dubna 2021
Close
Inzerce
8. 4. 12:39 VESELKA: Otevřme zemi pro očkované. Zvažme, jak rychle a především racionálně uvolňovat přísná opatření
Lidové noviny
Posledních sedm měsíců se ve veřejném prostoru opakoval scénář, v němž většina odborníků nebo i jen poučených laiků kritizovala vládu za opožděné uzavírání společnosti (lockdown), neuvážené předvánoční uvolnění a posléze i ignorování přítomnosti britské mutace koronaviru. To vše vedlo ke zbytečným úmrtím a negativnímu hodnocení českého boje s pandemií.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,95 +0,270%
USD 21,83 +0,147%
CHF 23,57 +0,369%
8. 4. 5:00 PETRÁK: Ignorování závažnosti pandemie škodí i dětem
Lidové noviny
/POLEMIKA/ Pandemie koronaviru postihla nás všechny, někoho přímo, někoho kvůli vyhlášeným opatřením. Děti patří vesměs do druhé skupiny. Bývalá ministryně spravedlnost Daniela Kovářová ve svém textu v LN z 18. března připomíná, že současná situace je pro mnoho dětí obtížné zvládnutelná. V rámci své praxe zaznamenává nárůst poruch chování, jako jsou záchvaty zuřivosti či sebepoškozování.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 5:00 Poslední slovo Karla Olivy: U tří pilířů
Lidové noviny
V nadpisu, prosím, nehledejte název restauračního zařízení. Důvod není pravopisný, tj. to, že by v takovém případě Pravidla českého pravopisu u slova „tří“ vyžadovala psaní velkého počátečního písmena. (Navíc já osobně toto pravidlo pokládám za nesmyslné, ba škodlivé, takže vůči němu bojuji občanskopravopisnou neposlušností. Ostatně neřídí se jím ani tato Pravidla, která v názvech požadují psaní velkého písmena po předložce, a jako příklad takového psaní uvádějí „medaile Za zásluhy“.)
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:58 Náchod čekají rekordní investice. Pandemii navzdory
Lidové noviny
Letošní rok hospodaříme v Náchodě s rekordním rozpočtem zejména z pohledu investic, které dosáhnou výše 216 milionů korun. Díky tomu, že je Náchod v dobré ekonomické kondici, čeká nás spousta zajímavých projektů. Věřím, že se nám je podaří zrealizovat i přes zatím pokračující pandemickou situaci.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:45 Na energiích šetříme 3,5 milionu ročně
Lidové noviny
Naše město je několikrát za rok sužováno špatnou kvalitou ovzduší. Řešení tohoto problému sice přesahuje rámec Českého Těšína, přesto se snažíme využít ke zlepšení i cesty, které máme my. Velmi nám pomáhá zapojení do sítě měst, ve kterých se realizuje výzva OSN- Cíle pro udržitelný rozvoj. Tady čerpáme inspiraci, a dnes už myslím máme co nabídnout i ostatním.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:38 Chceme pokračovat v rozumných investicích
Lidové noviny
Uplynulý rok byl pro všechny obce náročný kvůli omezení daňových příjmů. S ohledem na nejistotu, ve které jsme se v covidové době ocitli, rozhodli jsme se být obezřetní a fungovat v úsporném režimu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 4. 1:02 Starosta je v podstatě diplomat
Lidové noviny
Hospodařit s finančními prostředky města či obce s péčí řádného hospodáře, jak dí zákon o obcích, může v leckom vyvolat dojem, že nejlepší obec je ta, která má na účtech spoustu našetřených peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 10. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat